est
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

Alanud on suur ŠokoLaat!

01.06.2017

Kalevi šokolaadipoodides on taas alanud suur soodusmüük – Šokolaat, kus  paljud maiustused on  saadaval tavahinnast kuni 50% soodsamalt. Magusad hinnad ootavad Sind 11.

Kalevi šokolaadipoodides on taas alanud suur soodusmüük – Šokolaat, kus  paljud maiustused on  saadaval tavahinnast kuni 50% soodsamalt. Magusad hinnad ootavad Sind 11. juunini.

Oled oodatud meie kauplustesse:

UUS! Kalevi Balti jaama turu šokolaadipood

Kopli 1, Tallinn

E-R 9-19

L-P 9-17

Kalevi šokolaadipood ja meistrikoda Rotermanni kvartalis

Roseni 7, Tallinn

E-L 10-20

P 11-18

Kalevi Nõmme šokolaadipood (Nõmme turul)

Turu 8/Piiri 6, Tallinn

E – L 9-18

P 9-17

Kalevi tehasepood Jüris

Põrguvälja tee 6, Lehmja küla

Rae vald, Harjumaa

E-R 9-18

Kalevi Tartu šokolaadipood

Poe 1/Küüni 4, Tartu

E-R 9-19

L 10-18

P 10-16

Kalevi Kuressaare šokolaadipood

Lossi 1, Kuressaare

E-R 9-19

L 10-18

P 10-16

Kalevi Pärnu šokolaadipood

Port Artur 2, Lai 11, Pärnu

E-L 10-20

P 10-18

Felixi pood

Tallinna mnt. 1, Põltsamaa

E-L 10-18

P 10-16

Vilma tõi turule esimesed täisterajahust küpsetussegud

08.05.2017

AS Kalev täiendas Vilma jahusegude sarja tervisesõbralike täisterajahusegudega, milles on ka 30% vähem lisatud suhkrut.

Täisterajahust analoogi said endale legendaarne Juubeli tordipulber, samuti eestimaalaste seas populaarsed muffinipulber ja ülepannikoogijahu.

AS Kalev täiendas Vilma jahusegude sarja tervisesõbralike täisterajahusegudega, milles on ka 30% vähem lisatud suhkrut.

Täisterajahust analoogi said endale legendaarne Juubeli tordipulber, samuti eestimaalaste seas populaarsed muffinipulber ja ülepannikoogijahu.

“Uusi küpsetussegusid luues lähtusime soovist pakkuda kodustele kokkajatele tervisesõbralikumaid alternatiive. Samas ei teinud me järeleandmisi täisterajahusegust valmivate küpsetiste maitse ja tekstuuri osas. Uued küpsetussegud on kindlasti meeltmööda kõigile, kes eelistavad kiirelt valmivaid, ent natuke vähem magusaid küpsetisi,” rääkis AS-i Kalev tootearendusjuht Evelin Heiberg.

Vilma uued jahusegud sisaldavad 50% ulatuses täisteranisujahu ning 30% vähem lisatud suhkrut. Täisterajahu on kasulik selles leiduvate nisukliide tõttu, mis aitavad organismil puhastuda jääkainetest ja on abiks seedimisel. „Samuti sisaldab täisterajahu rohkem mitmeid B-grupi vitamiine ja mineraalaineid. Selles esinevad nisutera peamised osad – tärkliserikas endosperm, idud ja kliid – samas suhtes nagu nad esinevad jahvatamata teras,“ lisas Evelin Heiberg.

Täisterajahust küpsetussegud said traditsioonilisest Vilma puna-valgest pakendikujundusest pisut erineva välimuse: valged mummud rohelisel taustal ning kergelt beežika pakendi põhitooni. See aitab ostjatel poes kergesti vahet teha tavatoote ja selle tervisesõbralikuma analoogi vahel.

Mummulise taustaga pakendi poolest tuntud Vilma küpsetustooteid iseloomustab lihtsus ja kiirelt saavutatav suurepärane tulemus, mistõttu on nad heaks abiliseks kaasaegsele kiire elutempoga inimesele. Alates 2004. aastast kuuluvad Vilma jahusegud Kalevi tootevalikusse. Rohkem infot Vilmast: http://vilma.kalev.eu/vilmast/

 

Kalev tähistab EV 100. juubelit lipuvärvides maiustustega

21.04.2017

Järgmisel aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100. sünnipäeva, kuid pidustused algasid juba sel kevadel. Kalevi sümboolne kingitus vabariigile – temaatiline maiustustekollektsioon – koosneb kommikarbist ja erinevas suuruses šokolaaditahvlitest.

Järgmisel aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100. sünnipäeva, kuid pidustused algasid juba sel kevadel. Kalevi sümboolne kingitus vabariigile – temaatiline maiustustekollektsioon – koosneb kommikarbist ja erinevas suuruses šokolaaditahvlitest.

Maiustuste EV100 ametlikku sümboolikat kandvad pakendid on põhjamaiselt karge ja minimalistliku disainiga, mille värvigamma pärineb Eesti lipult. Pakendite taustal on näha mustrit kriipsukestest ja nullidest. See kodeeritud sõnum (binaarkood) peidab endas Lydia Koidula luuletust „Eesti muld ja Eesti süda“.

EV100 kommikarbis on maheda ja tasakaalustatud maitebuketiga pralineekompvekid, mille rohkelt pähklit ja piimatooteid sisaldav kompvekitäidis on kaetud tumedast šokolaadist glasuuriga. Kompvekid on omakorda pakendatud sinimustvalgetesse etikettidesse.

Šokolaaditahvleid on valikus erinevas suuruses: 300g piimašokolaad mandlitega sinises ümbrises, 100g šokolaadid vastavalt piimašokolaad sinises, tume šokolaad mustas ning valge šokolaad valges ümbrises. 20g piimašokolaadid on saadaval nii sinises, mustas kui ka valges pakendis. Tgemist on puhaste selgete šokolaadimaitsetega, millel ei ole lisandeid. Erinevat värvi tahvlitest saab soovi korral kokku panna Eesti lipu.

Tuljaku šokolaad on Eesti parim kondiitritoode

21.04.2017

Eesti Parim Toiduaine 2017 hindamiskomisjon valis parimaks kondiitritooteks ja hõbemärgi vääriliseks Tuljaku šokolaadi Kalevilt.

“Kondiitritoodete kategoorias pälvis komisjoni suurima sümpaatia legendaarsest käsitöökompvekist insipreeritud Kalevi tume täidisega šokolaad Tuljak, mis on suurepärane näide tootearendusest, kus hinnatud maitsed leiavad endale uue väljundi.

Eesti Parim Toiduaine 2017 hindamiskomisjon valis parimaks kondiitritooteks ja hõbemärgi vääriliseks Tuljaku šokolaadi Kalevilt.

“Kondiitritoodete kategoorias pälvis komisjoni suurima sümpaatia legendaarsest käsitöökompvekist insipreeritud Kalevi tume täidisega šokolaad Tuljak, mis on suurepärane näide tootearendusest, kus hinnatud maitsed leiavad endale uue väljundi. Väga-väga tubli toode ja uue Kalevi sarjaga kenasti haakuv,” sõnas Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Eesti Parim Toiduaine 2017 esimesel päeval hindas komisjon liha-, piima-, pagari- ja kondiitritooteid ning valis välja nende kategooriate võitjad. Teisel päeval aset leidnud hindamistel said oma kategooria parima toiduaine tunnustuse veel viis toodet ja seda kategooriates kalatooted, kastmed, valmistoidud, puu- ja köögiviljatooted ning magustoidud.

Kategooriavõitjad, s.h. Tuljaku šokolaad kandideerivad edasi Eesti Parim Toiduaine 2017 kuldmärgile, mis antakse üle 26. aprillil toimuval Toiduliidu aastakonverentsil.

Martsipanist loomaaed ootab külastajaid

22.11.2016

Tallinna Loomaaia loodushariduskeskuses on avatud mitmesajast käsitsi valmistatud martsipaniloomast ja –linnust koosnev loomaaed. Magusa loomaaia autor on martsipanikunstnik Külli Mihkla ning sobiva keskkonna aitasid meisterdada loomaaia looduskooli huviringi lapsed.

Tallinna Loomaaia loodushariduskeskuses on avatud mitmesajast käsitsi valmistatud martsipaniloomast ja –linnust koosnev loomaaed. Magusa loomaaia autor on martsipanikunstnik Külli Mihkla ning sobiva keskkonna aitasid meisterdada loomaaia looduskooli huviringi lapsed.

Martsipanist loomaaed on Kalevi kommivabriku kingitus Tallinna Loomaaiale magusatööstuse 210. juubeli puhul. Kalevi juhi Kaido Kaare sõnul andsid idee kireva loomaaia sünniks ligi 200 tänaseni säilinud sajandivanust martsipanivormi, millest ligi pooled on erinevad looma- ja linnuvormid.

“Maiasmoka kohviku martsipanikunstnik Külli Mihkla on valmistanud ajalooga vormide ja tänapäevaste toiduvärvide abil loomad, linnud ning nende juur- ja puuviljadest toidulaua, ühtekokku 338 martsipanifiguuri,” rääkis Kaare. „Mõned aastakümned tagasi oli pea igas kodus puhvetkapi klaasi taga mõni kivikõva martsipanist loomakujuke, millel lapsed olid saba tagant ära hammustanud või seest lausa tühjaks söönud. Nüüd on kogu nostalgiline martsipanist loomade-lindude valik üheskoos näitusel vaatamiseks väljas,“ lisas ta.

Loomaaia direktor Tiit Maran usub, et avatud näitus pakub kindlasti avastamislusti loomaaia pisematele külastajatele, kuid ka äratundmisrõõmu nende vanematele ja vanavanematele. “Aitäh kõigile asjaosalistele, eriti martsipanikunstnik Küllile ja meie looduskooli lastele, kes aitasid liita kaks väärikat Eesti sümbolit – loomaaia ja maiustuste ajaloo – üheks tervikuks,” sõnas Maran.

Martsipani ajalugu Eestis ulatub keskaega, mil seda maiust valmistati Tallinna Raeapteegis. 1806. aastal pani suhkrupagar Lorenz Caviezel praeguses Maiasmoka kohviku asukohas aluse Eesti magusatööstusele ning tema töökojas hakati valmistama ka martsipanimaiusi. Laiema tuntuse pälvis Eesti martsipan Georg Stude ajal, mil varustati sellega ka Vene keisri õukonda Peterburis. Ajaloo keerdkäikudest hoolimata jätkus martsipanifiguuride valmistamine ka nõukogude ajal, nüüd juba Kalevi kondiitritööstuses. Tänaseks on martsipanikujukeste valmistamine jõudnud tagasi oma algsesse koju – Maiasmoka kohviku majja Tallinna vanalinnas.

Kampaaniaga koguti liikumispuudega laste raviks üle 21 000 euro

08.11.2016

Kommivabrik Kalev koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega (HNRK) viis septembris ja oktoobris läbi heategevuskampaania, mille käigus koguti liikumispuudega laste ravi toetuseks 21 062 eurot.

Kommivabrik Kalev koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega (HNRK) viis septembris ja oktoobris läbi heategevuskampaania, mille käigus koguti liikumispuudega laste ravi toetuseks 21 062 eurot. Kogutud summa eest on võimalik aidata kuni 100 liikumispuudega last.

Heategevuskampaania “Ole kah käpp!” raames annetati kõigilt Mesikäpa kaubamärki kandvatelt toodetelt kaks senti HNRK-le, et toetada laste raviks vajalike ortooside ehk ravilahaste ja –tugede soetamist. Kokku müüdi kampaaniaperioodil 1 053 101 Mesikäpa toodet.

Kampaania sai oma sümboolse alguse juba kevadel, kui ligi 10 000 põhikoolilast üle Eesti jooksid Teatejooksul liikumisepuudega 6-aastase Kertu ja 4-aastase Uljana ravi toetuseks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses. Selle tulemusena koguti 3400 eurot, mis jagunes võrdselt mõlema lapse vahel.

“Eestis on palju liikumispuudega lapsi, kes vajavad pidevalt kulukat ravi. Rõõm on näha, et Mesikäpa ja Rasmus Mägi üleskutse on vilja kandnud ning heade inimeste abil oleme kokku kogunud korraliku toetussumma, mis täidab üllast eesmärki,” rääkis AS Kalev juhatuse esimees Kaido Kaare.

HNRK juhataja Priit Eelmäe sõnul jõuab heategevuskampaaniaga kogutud annetussumma just nende lasteni, kes seda kõige enam vajavad. “On terve hulk lapsi, kes vajavad liikumiseks erinevaid tugiortoose, mis on suhteliselt kallid ja mille valmistamine võtab palju aega. Kiiresti ja professionaalselt valmistatud ortoosid võimaldavad lastel kindlasti senisest oluliselt aktiivsemalt tegeleda eakohaste tegevustega”.

Mesikäpa heategevuskampaania lõpuüritusel Haapsalus anti HNRK-le üle kogutud annetussummad. Ühtlasi avati keskuses üheskoos Eesti kaasaegseim ortoosilabor, kus kasutakse innovatiivseid materjale ja tehnoloogiaid, mis omakorda tagab ortooside kiire ja kvaliteetse valmistamise Hollandis väljaõppe saanud spetsialisti poolt.

Mesikäpp on Kalevi üks tuntumaid tootesarju, millesse kuulub kokku 18 toodet: šokolaadid, kompvekid, küpsised, vahvlid, jäätised, ja vahvlikook.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on taastusravihaigla, mis on spetsialiseerunud neuroloogiliste probleemidega laste ja täiskasvanute abistamisele. Aastas osutatakse teenust ca 3500 erinevale abivajajale.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mis annab tööd rohkem kui 400-le inimesele.

Algas heategevuskampaania liikumispuudega laste ravi toetuseks

05.09.2016

Eesti juhtiv magusatootja Kalev alustas koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega heategevuskampaaniat, mille käigus on plaanis koguda liikumispuudega laste ravi toetuseks vähemalt 20 000 eurot.

Eesti juhtiv magusatootja Kalev alustas koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega heategevuskampaaniat, mille käigus on plaanis koguda liikumispuudega laste ravi toetuseks vähemalt 20 000 eurot.

Heategevuskampaania “Ole kah käpp” raames läheb septembris ja oktoobris ostetud kõigilt Mesikäpa kaubamärki kandvatelt toodetelt 2 senti liikumispuudega lastele, et toetada nende raviks vajalike ortooside soetamist. Hinnanguliselt saab sellest abi üle 100 lapse.

“Lapsed, kes meie keskusesse satuvad, on erineva taustaga – on nii neid lapsi, kel on juba sünnijärgne liikumispuue kui ka neid, kes on liikumisvõime kaotanud või kahjustanud seda mõne ränga õnnetuse tõttu. Samuti on erinevad laste väljavaated paranemisele – on neid, kes suudavad peale edukat ravi elada täisväärtuslikku elu ja on ka neid, kes suudavad ravi toel saada niipalju uuesti liikuma, et ei vaja enam pidevat abistamist. Omalt poolt lubame, et toetussumma jõuab just nende lasteni, kes seda kõige enam vajavad,” rääkis Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhataja Priit Eelmäe.

Kampaania patroon, Rio olümpial ja hiljuti Teemantliiga etapil Lausanne`is suurepärase tulemuse teinud tõkkejooksja Rasmus Mägi sõnul on rõõmustav, et Kalev on võtnud taastusravi vajavate laste toetamise oma südameasjaks ning teinud seda juba aastaid.

“Minu arvates on igati tänuväärne, et sel aastal saavad Mesikäpa heategevuskampaaniast abi liikumisvõime kaotanud või liikumispuudega sündinud lapsed. Eestis on kokku üle 2 500 liikumispuudega lapse, kes vajavad abi ja meie koos Kalevi ja Mesikäpaga oma käpa ka ulatame. Loodetavasti teevad sedasama veel paljud eestimaalased,” sõnas Rasmus Mägi.

AS-i Kalev juhatuse esimehe Kaido Kaare sõnul kavatseb ettevõte abivajavaid lapsi ka edaspidi toetada. “Suurim hea meel on näha, et Mesikäpa heategevuskampaaniast on saanud kena traditsioon. Soovime olla abiks neile, kes seda kõige enam vajavad ning teeme seda kindlasti ka edaspidi,” lausus Kaare.

Aasta tagasi viis Kalev koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga läbi analoogse heategevuskampaania, mille käigus koguti vähihaigete laste toetuseks 25 511 eurot.

Mesikäpp on Kalevi üks tuntumaid tootesarju, millesse kuulub kokku 18 toodet: šokolaadid, kompvekid, küpsised, vahvlid, jäätised, vahvlipulber ja vahvlikook.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on taastusravihaigla, mis on spetsialiseerunud neuroloogiliste probleemidega laste ja täiskasvanute abistamisele. Aastas osutatakse teenust ca 3500 erinevale abivajajale.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mis annab tööd rohkem kui 400-le inimesele.

Kalev tähistab 210. juubeliaastat eritoodetega

04.04.2016

Eesti suurim magusatootja Kalev tähistab tänavu 210. juubeliaastat. Selle puhul pani ettevõte kokku spetsiaalse juubelitoodete sarja, mis on müügil aprillist oktoobrini.

Eesti suurim magusatootja Kalev tähistab tänavu 210. juubeliaastat. Selle puhul pani ettevõte kokku spetsiaalse juubelitoodete sarja, mis on müügil aprillist oktoobrini.

„Kalevi viiest tootest koosnev juubelisari sisaldab ühelt poolt ajalooliselt tuntud populaarseid tooteid ja teisalt täiesti uusi maiustusi. Ka pakenditevalikul lähtusime sellest, et esindatud oleksid traditsioonilised lahendused kõrvuti modernsetega. Näiteks on juubelikompvekid pakendatud uue põlvkonna kahest otsast kinnikeeratud etikettidesse,“ märkis AS-i Kalev juhatuse esimees Kaido Kaare.

Ta lisas, et sarja loomisel pidas Kalev silmas ka seda, et selles oleks piisavalt esindatud tooteid tumedast šokolaadist, mis erinevate uuringute andmetel omab igapäevase mõõduka tarbimise korral mitmeid tervisele kasulikke omadusi ja mille populaarsus on Eestis viimastel aastatel pidevalt kasvanud.

Kalevi 210. juubeliaasta sarja kuulub kolme erineva täidisega tumedast šokolaadist valmistatud kompvekke sisaldav kinkekarp; klassikaline piimašokolaad ja tume kreemja kooretäidisega šokolaaditahvel, mis on inspireeritud legendaarsest käsitöökompvekist Tuljak; lisaks tumedas, valges ja piimašokolaadis metspähklid efektses metallpurgis ning nelikümmend aastat kommivabriku tootevalikusse kuulunud pralineekompvek Kalev juubelikujundusega pakendis.

1806. aastal pani suhkrupagar Lorenz Caviezel aluse Eesti magusatööstusele. Tema töökoda valmistas muu hulgas martsipanimaiusi, mis mõni aastakümme hiljem saavutasid tõeliselt kõrge taseme ja laialdase tuntuse uue omaniku Georg Stude šokolaadi- ja martsipanitööstuses.

20. sajandi alguses tekkis Tallinnasse veel mitu maiustustevalmistajat, kellest suurimad ja tuntuimad – Kawe, Ginovker, Brandmann, Riola – pärast nõukogude võimu kehtestamist riigistati ja liideti koos Georg Stude äriga üheks suureks kondiitritööstusettevõtteks. Nii sündis tänane Kalevi šokolaadi- ja kompvekivabrik, mis tähistab sel aastal oma 210. sünnipäeva.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim magusatootja, mille põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ja müük. Lisaks tavasortimendile valmistab Kalev tooteid ka eritellimuste alusel. Enamik, s.o. ca 90% Kalevi toodangust müüakse Eestis. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid ja Skandinaaviamaad.

Kalev investeeris miljon eurot uude pakkeliini

10.03.2016

Eesti suurim magusatootja Kalev investeeris ligi 1 miljon eurot uutesse pakkemasinatesse, mis pakendavad kompvekke kahest otsast kinnikeeratud, nn. twist-etiketti sarnaselt kunagiste Kalevi kommidega.

Eesti suurim magusatootja Kalev investeeris ligi 1 miljon eurot uutesse pakkemasinatesse, mis pakendavad kompvekke kahest otsast kinnikeeratud, nn. twist-etiketti sarnaselt kunagiste Kalevi kommidega. Uued pakkemasinad väljastavad igaüks kuni 500 kommi minutis.

Kalevi turundusdirektor Anne Tääkre sõnul seisneb erinevus võrreldes varasema twist-etiketiga peamiselt selles, et uued seadmed pakendavad kommid õhukindlalt. “Tegemist on kommipaberitega, mis on ühest küljest nostalgilised, sest meenutavad Kalevi kunagisi kommipabereid, teisalt aga kaasaegsed, sest sulgevad maiustused õhukindlalt,“ sõnas Tääkre.

Parima kvaliteedi ja pikema säilivusaja tagamiseks on Kalevi uued kommipabrid servapidi kinni liimitud. Avamise hõlbustamiseks on etiketi serva tehtud väike sälk.

Äsja kasutusele võetud pakkeliin loob lisaks täiendavaid pakendilahendusi. “Uute masinate abil saame edaspidi pakendada kompvekke ka ühest otsast kinnikeeratud etiketti ja selle abil tootedisaini mitmekesistada,” lisas Tääkre.

Kahest otsast kinni keeratud etiketid saavad endale järgmised Kalevi esindus- ja nostalgiakommid: Kalev, Oravake, Teekonna, Komeet, Karakum, Finest Marzipan martsipanikompvek, pralineekompvek pistaatsiapähkliga, pralineekompvek India pähkliga ja Estonia pralineekompvek. Värskes pakendis jõuab märtsis müügile ka uus martsipanikompvek kookosega, samuti Kalevi kompvek juubelikujundusega etiketis.

Üleminek uuele twist-etiketile toimub järk-järgult ja nii on Kalevi pralineekompvekid lähiajal paralleelselt saadaval kahes erinevas pakendis (v.a. kaks viimati nimetatut). Teiste Kalevi kommide etiketid jäävad samaks.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim magusatootja, mille põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ja müük. Lisaks tavasortimendile valmistab Kalev tooteid ka eritellimuste alusel. Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eestis. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid ja Skandinaaviamaad.

Kalev toodab sõbrapäevaks 34 tonni erikujundusega maiustusi

02.02.2016

Eesti suurim magusatootja Kalev toodab saabuvaks sõbrapäevaks ligi 34 000 kilogrammi temaatilisi maiustusi, mis on samas suurusjärgus möödunud aastaga.

Eesti suurim magusatootja Kalev toodab saabuvaks sõbrapäevaks ligi 34 000 kilogrammi temaatilisi maiustusi, mis on samas suurusjärgus möödunud aastaga. Seekordne erikollektsioon sisaldab ühtekokku 13 šokolaadi ja kommikarpi, millest 5 on sõbrapäeva sortimendis täiesti uued maitsed.

Kalevi spetsiaalselt selleks sõbrapäevaks välja töötatud uute toodete hulka kuuluvad peenes kinkekarbis kohvitrühvlid, väiksemas karbis jäätisemaitselise koorelikööritäidisega šokolaadikompvekid, tume šokolaad vaarikamarmelaaditäidisega ning piimašokolaad karamellitükkide ja soolase mandliga.

Sõbrapäeva juurde käivad ka väikesed vallatused ja nii leiab Kalevi uute sõbrapäevatoodete seast ka 70% kakaosisaldusega tumeda šokolaadi tahvli „Musi“, millele on lisatud maasikat ja tšillit. “See särtsakas kooslus rahva seas tuntud afrodisiakumitest ehk kire ergutajatest on toredaks üllatuseks armsamale või lihtsalt kallile inimesele. Šokolaad on just parajalt nii vürtsikas, et kingisaajale meeldida,” ütles Kalevi turundusdirektor Anne Tääkre.

Lisaks romantilistele kingitustele leiab Kalevi sõbrapäeva tootevalikust sobilikke maiustusi nii sõprade kui pereliikmete meelespidamiseks.

“Paljude eestimaalaste südamed võitnud šokolaaditahvlitest koosnev sõbrasari tuleb ka sel aastal. Vahvate sõnumitega maiused tõstavad tuju ja toovad naeratuse igas vanuses magusasõbra näole, mistõttu on tegemist sobiliku kingitusega lasteaia- ja koolikaaslastele, esimestele pruutidele ja peigmeestele, sõpradele ja sõbrannadele või hoopis mõnele kolleegile,” sõnas Tääkre.
Lisaks leiab Kalevi tänavusest sõbrapäevasarjast romantilise südamekujulise kinkekarbi parimate käsitöökompvekkidega. Samuti on erikollektsioonis esindatud õhuke eksklusiivne šokolaaditahvel – amarettomaitseline piimašokolaad kirsiga.

Anne Tääkre hinnangul ootavad eestimaalased olulistel tähtpäevadel tootjalt tavasortimendist erinevaid maiustusi, mistõttu valmistab Kalev aasta jooksul kokku kolm eritoodete kollektsiooni: jõuludeks, sõbrapäevaks ja kevadpühadeks. Sõbrapäevatooted jõuavad Eesti poelettidele hiljemalt veebruari alguseks.

Arhiiv

2017

Tuljaku šokolaad on Eesti parim kondiitritoode

Eesti Parim Toiduaine 2017 hindamiskomisjon valis parimaks kondiitritooteks ja hõbemärgi vääriliseks Tuljaku šokolaadi Kalevilt.

“Kondiitritoodete kategoorias pälvis komisjoni suurima sümpaatia legendaarsest käsitöökompvekist insipreeritud Kalevi tume täidisega šokolaad Tuljak, mis on suurepärane näide tootearendusest, kus hinnatud maitsed leiavad endale uue väljundi.

Loe edasi

Kalev tähistab EV 100. juubelit lipuvärvides maiustustega

Järgmisel aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100. sünnipäeva, kuid pidustused algasid juba sel kevadel. Kalevi sümboolne kingitus vabariigile – temaatiline maiustustekollektsioon – koosneb kommikarbist ja erinevas suuruses šokolaaditahvlitest.

Loe edasi

Vilma tõi turule esimesed täisterajahust küpsetussegud

AS Kalev täiendas Vilma jahusegude sarja tervisesõbralike täisterajahusegudega, milles on ka 30% vähem lisatud suhkrut.

Täisterajahust analoogi said endale legendaarne Juubeli tordipulber, samuti eestimaalaste seas populaarsed muffinipulber ja ülepannikoogijahu.

Loe edasi

Alanud on suur ŠokoLaat!

Kalevi šokolaadipoodides on taas alanud suur soodusmüük – Šokolaat, kus  paljud maiustused on  saadaval tavahinnast kuni 50% soodsamalt. Magusad hinnad ootavad Sind 11.

Loe edasi

2016

Kalev toodab sõbrapäevaks 34 tonni erikujundusega maiustusi

Eesti suurim magusatootja Kalev toodab saabuvaks sõbrapäevaks ligi 34 000 kilogrammi temaatilisi maiustusi, mis on samas suurusjärgus möödunud aastaga.

Loe edasi

Kalev investeeris miljon eurot uude pakkeliini

Eesti suurim magusatootja Kalev investeeris ligi 1 miljon eurot uutesse pakkemasinatesse, mis pakendavad kompvekke kahest otsast kinnikeeratud, nn. twist-etiketti sarnaselt kunagiste Kalevi kommidega.

Loe edasi

Kalev tähistab 210. juubeliaastat eritoodetega

Eesti suurim magusatootja Kalev tähistab tänavu 210. juubeliaastat. Selle puhul pani ettevõte kokku spetsiaalse juubelitoodete sarja, mis on müügil aprillist oktoobrini.

Loe edasi

Algas heategevuskampaania liikumispuudega laste ravi toetuseks

Eesti juhtiv magusatootja Kalev alustas koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega heategevuskampaaniat, mille käigus on plaanis koguda liikumispuudega laste ravi toetuseks vähemalt 20 000 eurot.

Loe edasi

Kampaaniaga koguti liikumispuudega laste raviks üle 21 000 euro

Kommivabrik Kalev koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega (HNRK) viis septembris ja oktoobris läbi heategevuskampaania, mille käigus koguti liikumispuudega laste ravi toetuseks 21 062 eurot.

Loe edasi

Martsipanist loomaaed ootab külastajaid

Tallinna Loomaaia loodushariduskeskuses on avatud mitmesajast käsitsi valmistatud martsipaniloomast ja –linnust koosnev loomaaed. Magusa loomaaia autor on martsipanikunstnik Külli Mihkla ning sobiva keskkonna aitasid meisterdada loomaaia looduskooli huviringi lapsed.

Loe edasi

2015

Kalev valmistab sõbrapäevaks 33 tonni spetsiaalseid maiustusi

Eesti suurim magusatootja Kalev toodab sõbrapäevaks ligi 33 000 kilogrammi erikujundusega maiustusi. Valentinipäeva erikollektsioon sisaldab ühtekokku 13 šokolaadi ja kommikarpi, spetsiaalselt selleaastaseks tähtpäevaks on välja töötatud neli uut maiustust.

Loe edasi

Kalevi kevadkollektsioon üllatab mitme uue maitsega

Kalevilt on jõudnud poelettidele valik uusi kevadtooteid, mille teemakohastes pakendites on peidus mitmeid uusi põnevaid maitseid.

Lihavõttekujundusega ehk tibude ja värvikirevate munadega pakendis uudistooteid on valikus kolm: 200-grammine piimašokolaad, 100-grammine krõmpsuvate karamellitükkidega piimašokolaad ja väikeseid pühademune meenutavad piparmündimaitselise piimašokolaadidražee kommid.

Loe edasi

Kalevi kliendikaart nüüd ka mobiilis

Aprillikuust on Kalevi esinduspoodide, Maiasmoka kohviku ja Felixi tehasepoe püsiklientide rahakott heas mõttes õhem, kuna alates sellest ajast ei ole kliendikaardi soodustustest osa saamiseks vaja enam kaarti endaga kaasas kanda, piisab vaid nutitelefoni olemasolust.

Loe edasi

Kalev toetab vähihaigete laste ravi

AS Kalev alustas koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga heategevuskampaaniat, mille käigus on plaanis koguda vähihaigete laste ravi toetuseks vähemalt 25 000 eurot.

Loe edasi

Kalev palkab jõulude eel 40 lisatöötajat

Prognooside kohaselt valmistab AS Kalev 2015. aasta jõuluhooajaks lisaks tavatoodangule ligi 800 tonni spetsiaalseid pühadetooteid, mida on 7% rohkem kui mullu.

Loe edasi

Mesikäpa sõbrad kogusid vähihaigete laste heaks üle 25 000 euro

Kommivabrik Kalev ja Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit viisid augustis ja septembris läbi heategevuskampaania “Ole kah käpp!”, mille käigus koguti vähihaigete laste toetuseks 25 511 eurot.

Loe edasi

Kalev toetab rekordimehe Rasmus Mägi eelseisvaid tiitlipüüdlusi

Eesti suurim kondiitritööstusettevõte Kalev ja tippsportlane Rasmus Mägi allkirjastasid toetuslepingu, mille kohaselt toetab Kalev sportlase ettevalmistusi järgneval 2-aastasel tiitlivõistluste perioodil.

Loe edasi

2014

Kalev valmistab sõbrapäevaks 39 tonni spetsiaalseid maiustusi

Eesti suurim magusatootja Kalev toodab sõbrapäevaks 39 000 kilogrammi spetsiaalselt selleks puhuks valmistatud erikujundusega maiustusi, mida on 30% võrra rohkem kui mullu.

Loe edasi

Kalevi laulupeošokolaadid toetavad rahvapeo traditsiooni säilimist

Eesti suurim magusatootja Kalev tõi seoses suvel toimuva XXVI laulu- ja XIX tantsupeoga turule erikujundusega šokolaaditahvlid, millega toetatakse rahvapeo traditsiooni jätkumist Eestis.

Loe edasi

Eesti meeldivaim bränd on Kalev

Uuringufirma TNS Emori poolt käesoleva aasta jaanuaris läbi viidud Eesti meeldivaimate brändide uuringu tulemustel on ülekaalukalt Eesti meeldivaim bränd taas Kalev.

Loe edasi

Maiuspala pralineekompvekkidele omistati Juubelikulla aumärk

22. aprillil toimunud Toiduainetööstuse aastakonverentsil kuulutati välja parim toode, mis on Eesti poelettidel olnud vähemalt 20 aastat. Toiduliidu juhtkogu otsustas, et Juubelikulla tiitlit väärivad enim Kalevi Maiuspala pralineekompvekid, mille tootmist alustati 1956.

Loe edasi

Kalev hakkas kasutama jätkusuutlikult toodetud kakaod

Kodumaine magusatootja Kalev liitus maailma juhtiva vastutustundlikku ja jätkusuutlikku kohvi-, tee- ning kakaokasvatust toetava programmiga UTZ Certified. Plaanide kohaselt on aasta 2016 lõpuks kogu Kalevi šokolaad toodetud UTZ-sertifitseeritud kakaost.

Loe edasi

Kalev annab kommipakiga kaasa virtuaalse päkapiku

Magusatootja Kalevi jõulukommipakkides on esmakordselt lisaväärtusena kaasas virtuaalne päkapikk, mille käivitamiseks saab alla laadida spetsiaalse tasuta rakenduse.

“Kalevi laste tootesarja “Jõuluseiklus” päkapikku saab kõditada ja temaga mängida ning vaadata, mis trikke ta teha oskab.

Loe edasi

2013

Kalev üllatab sõbrapäeval uute maitsetega

Kalevil on valmis saanud suurepärane tootevalik juba järgmisel kuul saabuvaks sõbrapäevaks. Sealt leiab kauni kingituse nii armsamale kui ka lihtsalt heale sõbrale.

Loe edasi

Vilma jahusegud saavad uue pakendi

Veebruaris muutuvad jooksvalt Vilma jahusegude ja kakaopulbri pakendikujundused. Vilma tooted on nüüd selgemini üksteisest eristatavad, kuid moodustavad samas ühtse sarja ning on poeriiulis hõlpsasti leitavad.

Loe edasi

Eesti meeldivaim bränd on jätkuvalt Kalev

Meeldivaim bränd Eestis on ülekaalukalt Kalev, selgus jaanuaris TNS Emori poolt läbiviidud brändide edetabeli uuringust.

Kalev on olnud kindlalt liidrikohal alates 2009.

Loe edasi

Birgit Õigemeel sai esimese Eesti eurolauljana oma šokolaadi

Eesti suurim magusatootja Kalev valmistas spetsiaalselt 2013. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse puhuks Eesti eurolaulja Birgit Õigemeele piimašokolaadi. Tegemist on esmakordse juhtumiga, kus Eesti eurolaulja on jõudnud šokolaadi pakendile.

Loe edasi

Kalev kasvatas käivet ja kasumit

Eesti juhtiv magusatööstus AS Kalev parandas 2012. majandusaastal kõiki olulisemaid näitajaid, kasvatades nii käivet, turuosa kui kasumit.

AS Kalevi müügitulu ulatus 2012.

Loe edasi

Kalev investeeris 3,2 miljonit eurot uude tipptasemel seadmeparki

7. novembril avas Eesti juhtiv magusatootja Kalev uue assortiikommide ja šokolaaditahvlite seadmepargi, mis kasvatab maiustuste valmistamiskiirust kolm korda, kuni tuhande kommini minutis.

Loe edasi

2012

Eeposekangelased koonduvad ühtsesse rahvuslikku šokolaadisarja

Vabariigi aastapäeva eel uuendas Kalev populaarsete 300-grammiste šokolaadide Kalevipoeg, Kalev ja Linda pakendeid ning koondas need ühtsesse rahvuslikku Eepose sarja.

Loe edasi

Kalevi kevadtooted – esimesed kevadekuulutajad

Kalev on magusasõprade rõõmuks saanud valmis uue erksavärvilise ja tõeliselt kevadise tootevaliku, kust leiab endale midagi meelepärast iga maiasmokk.

Loe edasi

Kalevi kommivabrik taastas ajaloolise ärinime AS Kalev

Viimastel aastatel AS Kalev Chcolate Factory ärinime all tegutsenud Kalevi kommivabrik võttis taas kasutusele oma ajaloolise nimekuju AS Kalev.

Loe edasi

Kalev investeeris šokolaadiköögi uuendamisse üle 3 miljoni euro

AS Kalev avas 25. aprillil kokku üle 3 miljoni euro maksva uue, Põhjamaade kaasaegseima šokolaadiköögi, mis võimaldab valmistada maailmatasemel šokolaadi ning avardab ettevõtte ekspordivõimalusi teistesse Euroopa riikidesse.

Loe edasi

Kalevi müügitulu kasvas ligi 29 miljoni euroni

Müügimahtude kasv ja turuosa suurenemine kergitasid 2011. aastal AS Kalevi müügitulu 28,8 miljoni euroni, ettevõte teenis samal ajal 618 000 eurot kasumit.

Loe edasi

Jahe suveilm kasvatas Kalevi müüki 25%

AS Kalev müüs juunis keskmiselt 25% rohkem maiustusi kui eelmise aasta samal perioodil, sarnane kasvutrend jätkub ka juulis.

Kalevi müügidirektori Janno Kure sõnul on eriti hästi edenenud batoonide, šokolaaditahvlite ja kompvekikarpide müük.

Loe edasi

Kalev kinkis Estoniale teatrimaja 100. juubeliks martsipanist hoonemaketi

Estonia teatrimaja 100. tegevusaasta puhul kinkis Kalev Estoniale martsipanist valmistatud ajaloolise hoonemaketi. Ühtlasi sõlmisid osapooled sponsorlepingu, mille kohaselt saab AS-ist Kalev Rahvusooper Estonia üks peasponsoritest.

Loe edasi

Kalev valmistab jõuludeks ligi 700 tonni maiustusi

Eesti juhtiv magusatootja Kalev toodab saabuvateks jõuludeks tavatoodangule lisaks ligi 700 tonni pühademaiustusi, mida on ca 20% enam kui eelmisel aastal.

Loe edasi

2011

Kalevi jõulutellimused on kordades kasvanud

Eesti juhtiv magusatootja Kalev on novembrikuu jooksul vastu võtnud rekordarvu tellimusi ettevõtete töötajate ja nende laste jõulupakkidele.

Võrreldes möödunud aastaga on asutuste jõulutellimuste arv enam kui kolmekordistunud – kui eelmisel aastal tegid asutused ja firmad terve novembrikuu jooksul jõulutoodetele 373 tellimust, siis sel aastal on novembri esimese kolme nädalaga laekunud tellimuste arv juba 1210.

Loe edasi

©2017 AS Kalev, All Rights Reserved