Sefiiritort

Valmistamise aeg
35min
Kogus
10 inimesele

Paljude lapsepõlve lemmiku, sefiiritordi, valmistmine ei olegi nii keeruline kui alguses tundub. Tasub järgi proovida ja vanu aegu meenutada. Soovitame sefiiri isegi veidi rohkem valmistada kui retsept ette näeb, kogemus näitab, et tordi kaunistamise faasis on oht, et osa sefiirist läheb “kaduma”.

Koostisosad
Põhi
1 pakk
Vilma Juubeli tordipulbrit
200 ml
vett
Täidis
150 g
jõhvika või mõnda muud hapukat toormoosi
2
banaani
300 g
banaani kohupiimakreemi
200 ml
vahukoort
Kate
3
munavalget
300 g
suhkrut
100 g
vett
Näpuotsaga
sidrunhapet
Valmistamine

Valmista Juubeli tordipulbrist vastavalt pakendil olevale juhendile tordipõhi ning lõika kaheks kihiks.

Täidise valmistamiseks vahusta vahukoor ning sega hulka kohupiimakreem. Kata üks tordipõhja pool moosikihiga, lisa peale banaani viilud ning vahukoore-kohupiimakreemi segu. Aseta peale teine pool tordipõhjast ning jäta tort enne sefiiriga katmist vähemasti 4 tunniks külmikusse maitsestuma.

Sefiiri valmistamiseks mõõda soovitavalt paksupõhjalisse potti vesi ja suhkur ning pidevalt segades keeda segu keskmisel kuumusel 10-15 minutit. Keetmise lõpus lisa siirupile sidrunhape.
Samal ajal vahusta munavalged tugevaks läikivaks vahuks. Vahustamist vahepeal katkestamata nirista kuum siirup munavalgevahu hulka ning jätka vahustamist veel 10 minutit kuni sefiir hakkab mööda mikseri labasid üles poole liikuma.

Kasutades pritskotti kaunista tort sefiiriga.

Retseptides kasutatud tooted