Kräsupea vaarikatega

Valmistamise aeg
40min
Kogus
10 inimesele

Armastatud kräsupea tordiga on lihtne võita kõigi südamed. Klassikalisele kräsupeale on lisatud värskeid vaarikaid ja kihtide vahele jõhvikamoosi, mis muudab tordi mõnusalt hapukaks ja mahlaseks. Kaunistamisel saad ise valida, kas teha tort vahukoorega veel magusamaks või lisada hoopis vaarikatega koogile värvi juurde.

Koostisosad
Põhi
1 pakk
Vilma šokolaadimuffinipulbrit
1 pakk
Vilma muffinipulbrit
400 ml
vett
200 ml
õli
250 g
20% hapukoort
200 ml
maitsestamata jogurtit
150 g
jõhvika toormoosi
250 g
vaarikaid
Glasuur
200 g
Kalevi küpsetusšokolaadi (piima)
100 g
vahukoort
Valmistamine

Valmista pakenditel olevate juhiste järgi muffinitainad. Vala tainad ümmargustesse koogivormidesse ning küpseta 180-200 ᵒC juures 25-30 minutit.

Lase põhjadel jahtuda ning lõika tume tordipõhi kaheks kihiks. Üks kiht aseta tordile põhjaks ja kata jõhvikatoormoosiga. Teine kiht lõika ruutudeks. Samasugusteks ruutudeks lõika ka hele põhi ning sega kokku hapukoore ja maitsestamata jogurtiga. Saadud mass tõsta moosiga kaetud põhjale ning kasvata kuhi. Lao koogi vahele ka osa vaarikatest. Kata kook kilega ja jäta mõneks tunniks külmkappi.

Glasuuri valmistamiseks sulata vesivannil šokolaad ja sega juurde vahukoor. Saadud segu kalla tordile ning pehme glasuuri sisse vajuta kaunistuseks vaarikaid. Koogi võib katta ka vahukoorega.