“Kamatahvel meenutab mulle isa, kes oli minu kaitseingel.”

Helen, Kalevi tootepaigutaja

KAMAŠOKOLAAD JA KAITSEINGEL

Helen on noor ja särav naine, kes töötab Kalevis tootepaigutajana. Tema ülesandeks on poodides Kalevi tooted esinduslikult välja panna. Heleni ametiga kaasneb kiire töötempo ja suur energiakulu. Energiat kulub tal ka kodus, kus teda ootab abikaasa, 3 last, 2 koera ja 2 kassi. Taastumiseks armastab Helen süüa tumedat šokolaadi, martsipani või kamašokolaadi (praeguse nimega Kamatahvlit). Magusat sööb Helen palju ja seda ta välja öelda ei pelga, sest teab, et kulutab töötades kõik selle energia ära.

Heleni isa oli põline põllumees ja väga hea kokk, kes ülistas kõike, mis on põllusaadustega seotud. Mees, kes oskas nautida pekileiba ja kamašokolaadi. Töölt tulles tõi isa alati koju kamašokolaadi, kuid lapsena see Helenile eriti ei maitsenud. Isa aga nautis seda maiust süües iga viimsetki ampsu. Helen hakkas isa järgi ka proovima ja pikapeale hakkas temalegi see meeldima.

See lihtne šokolaad toob alati head mälestused tagasi.

Nüüdseks on Heleni isa siit ilmast lahkunud, ent Helenil on endiselt alati kodus olemas Kamatahvel. Iga kord, kui Helen Kamatahvlit sööb tunneb ta, et isa on kusagil tema lähedal olemas. Kamatahvel on Heleni jaoks maailma parima isa mälestuse sümboliks ja tõestuseks, et maitsemeel võib muutuda.

https://www.youtube.com/watch?v=vyW70ReIeBA

LUGUDE VALMIMINE

Vaata, kuidas valmisid Kalevi lood

Viimased lood

Vaata viimaseid Kalevi lugusid