Toitumine ja heaolu

TOITUMINE JA HEAOLU

100%

läbipaistev koostisosade info

100%

säilitusainetevabad tooted

100%

naudingut

Inspireerime inimesi liikuma ja teadlikult tarbima

Mesikäpp on üks meie vanemaid ja armastatumaid kaubamärke. Mesikäpp on alati sõbralik ja abivalmis ning kutsub kõiki rohkem liikuma. Seetõttu leiab Mesikäpa pakenditelt info ka selle kohta, mitmeks sammuks, kükiks või mõneks teiseks füüsiliseks tegevuseks 1 portsjon või tükk vastavast maiustusest energiat annab. Mida rohkem liigud, seda rohkem kulutad energiat ja võid ka rohkem maiustada – kõiges peab valitsema tasakaal. Mesikäpa brändi südameasjaks on eriti just noorte liikumisharjumuste propageerimine – oleme nii TV 10 Olümpiastardi kui ka Teatejooksu peasponsor ning toetame Kõrvemaa Nelikürituste noorte sarja. Lisaks viib Mesikäpp läbi iga-aastaseid liikumisele suunatud või selle toetamiseks mõeldud annetuskampaaniaid. Viimati paigaldati koostöös Aitan Lapsi Heategevusfondi ja Tartu Ülikooli liikumislaboriga 75 erinevasse Eestimaa kooli liikumist soodustavad slackline´i tasakaaluliinid.

Tervislik toit on maitsev toit

Isegi väikesed muudatused igapäevaste toodete soola-, suhkru- ja rasvasisalduses mõjutavad tervist märkimisväärselt positiivses suunas. Seetõttu teeme aktiivset tööd selle nimel, et muuta igapäevane toit tervislikumaks. Meie filosoofia on, et tervislik toit peab maitsema hästi. Sellepärast ei tee me kunagi järeleandmisi maitses, kui vähendame populaarsetes ja armastatud lemmiktoodetes soola, suhkru ja küllastunud rasva protsenti või kui töötame välja uusi tooteid. Näiteks uuendatud Kalevi martsipanikommid ja -batoonid on nüüd suurema mandlisisaldusega ning sisaldavad ka pisut vähem suhkrut, kuid kokkuvõttes toote maitseomadused ja kvaliteet ei ole selle tõttu kuidagi kehvemad.

Meil on ka hulk ajaloolisi tooteid, mille tooteretsepte me muutnud ei ole, et säilitada nende algupärased maitseomadused – põhjuse, mille tõttu neid tooteid põlvest-põlve palavalt armastatud on.

Maiustame vastutustundlikult

Selge ja aus info toodete kohta on hädavajalik kauplustes teadlike valikute tegemisel. Sellepärast peame oluliseks, et tarbijatel oleks lihtne teada saada, mida meie tooted sisaldavad. Toome välja info, kui palju tootest erinevaid toitaineid saab ja kui palju moodustab see päevasest kalorivajadusest. Sellega anname inimestele võimaluse teha teadlikke valikuid ja kutsume üles maiustama vastutustundlikult. Oleme oma maiustuste sortimenti rikastanud ka selliselt, et tarbijatel oleks võimalik valida keskmisest madalama suhkrusisaldusega maiustusi ning leida piisavalt valikuid ka tumeda šokolaadi kujul. Samas mõned tooted selles kategoorias peavad olema just need, mis nad on – naudinguallikas.

Oleme 100% säilitusainetevabad

Kõik Kalevi kaubamärki kandvad maiustused on toodetud ilma kunstlike säilitusaineteta. See tähendab, et nende pikk säilivusaeg on saavutatud vaid tänu kõrge kvaliteedistandardiga toormetele, hoolikalt arendatud retseptidele, täpselt järgitud tootmis- ja säilitusparameetritele ning optimaalseimat ja konkreetse tootegrupi eripärasid arvestavat kaitset tagavale pakendile. Oluline on siinkohal kaitse nii valguse, hapniku kui ka niiskuse juurdepääsu eest ja loomulikult ka üldise hügieeni tagamine. Eelolevat järgides ongi võimalik säilitada maiuseid ohutult ka pikka aega täiesti tavalistel toatingimustel. Valdavalt on nende säilivust piiravaks teguriks maitseomaduste või välimuse halvenemine, kuid mitte tervisele ohtlikuks muutumine.

Temperatuuril on mõju

Šokolaaditoodete puhul on pika säilivuse tagamisel oluliseks osaks töötlemisetapp, mida nimetatakse tempereerimiseks. Sisuliselt tähendab see seda, et kõigepealt jahutatakse täielikult sulatatud olekus šokolaad kindla temperatuurini, misjärel teda taas õige natuke soojendatakse. Sellisel viisil tempereeritud šokolaadi kasutades on loodud tingimused, et toote sees olev kakaovõi saaks saavutada söömisnaudinguks sobivaima vormi, mis ühtlasi on ka piisavalt stabiilne vältimaks muutuseid toote omadustes pika aja vältel. Temperatuurid peavad olema kogu protsessi käigus paigas ülima täpsusega ja lähtuma konkreetse šokolaadimassi koostisest – juba ainult 0,2 kraadine viga võib osutuda šokolaadi kvaliteedile ja säilivusele hukatuslikuks.

Antioksüdandid päästavad päeva

Šokolaadidel ja kommidel aitab hästi säilida ka nende valdavalt madal vee aktiivsus, mis teeb nad mikrobioloogilise riknemise osas vastupidavaks. Samuti aitavad sellele kaasa maiustuste kõrge suhkru- või rasvasisaldus, mis tekitavad bakterite arenemiseks ebasoodsa keskkonna. Täiendavalt toetavad kakao loomupärased antioksüdantsed omadused šokolaadi ka rääsumise vastu. Kõige rohkem kaitstud on tume šokolaad, kuna selles on kakao osakaal kõige kõrgem. Piimašokolaad on koostises oleva piimakomponendi tõttu rääsumisele vastuvõtlikum. Valge šokolaad on neist kolmest veel kõige vastuvõtlikum, kuna temas pole ka grammigi kakao tumedat antioksüdantse toimega osa. Lisaks on rääsumisele vastuvõtlikud näiteks pähklid, mida šokolaadides tihti lisandina kasutatakse. Seetõttu on väga oluline, et valitud pakend kaitseks šokolaadi nii valguse kui ka õhu juurdepääsu eest.

Lisaaineid ei ole võimalik alati vältida

Kõik lisaained (ehk e-ained) ei ole säilitusained. Näiteks kasutatakse šokolaadis vajaliku voolavuse tagamiseks vedeldajana letsitiini. Selle vältimiseks tuleks šokolaadimassis samaväärse voolavuse saavutamiseks kasutada tunduvalt rohkem kakaovõid, mis suurendaks oluliselt nii lõpptoote rasvasisaldust, kalorsust kui ka hinda.

Allergeenid ja eridieedid

Allergiate ja toidutalumatuse all kannatavate inimeste toiduvaliku hoidmiseks väldime uute allergeenide toomist oma tehasesse. Allergiku jaoks võib osutuda ohtlikuks juba mikroskoopiline kokkupuude allergeeniga – isegi, kui toote enda koostises allergeene sisaldavaid koostisosasid ei kasutata, kuid neid on kasutatud mõnes teises tootes samadel tootmisseadmetel. Seetõttu jälgime, et vastav info oleks tarbijale kättesaadav ja lihtsalt leitav. Toote koostises sisalduvad allergeenid tõstame pakendil esile kasutades kaldkirja ja rasvast trükki. Allergeenid, mida võib toode sisaldada läbi kokkupuute teiste toodetega, toome esile toormete loetelu lõpus märkega „võib sisaldada vähesel määral“.

Loe rohkem

Copyright Themes © 2022