Pakendid ja toorained

PAKENDID
JA TOORAINED

Meie eesmärk aastaks 2025

100%

pakenditest on ringlusse võetavad

75%

pakenditest on toodetud kas taaskasutatud või taastuvate toormete baasil

50%

plastpakenditest on toodetud kas taaskasutatud või taastuvate toormete baasil

Meie pakkematerjalid

Kasutame oma maiustuste pakendamiseks erinevaid materjale – iga maius vajab spetsiifilist kattematerjali, et see säilitaks oma kvaliteeti ja maitset. Teeme iga päev samme selle nimel, et aastaks 2025 oleks kõik meie pakendid 100% ringlusse võetavad. Samuti otsime pidevalt uusi viise, kuidas pakendamisel kasutada üha rohkem taaskasutatud materjale.

Loe rohkem

Kuidas sorteerida maiustuste pakendeid?

Paber ja papp lähevad spetsiaalsesse paberikonteinerisse. Kõik ülejäänu segapakendi konteinerisse või pakendikotti. Suur probleem on kommipaberitega, mis oma väiksuse tõttu kipuvad sattuma loodusesse, kuhu nad võivad jääda aastateks vedelema, peibutades oma lõhnaga metsloomi end sööma, kuni mattuvad lõpuks taimekõdu alla. Kommipabereid on hea koguda tühja kommikotti, nii on neid lihtsam konteinerisse viia ja nad ei lenda hiljem sorteerimisel laiali.

Loe rohkem

Kestlikud materjalid
Kalevi poodides

Kalevi kauplustes saame müüa vähem pakendatud tooteid. Etikettideta on meil näiteks trühvlid ja käsitöökommid, lahtised dražeed, katsetööd ning toormete jäägid. Kommikotte saame vältida kaalukommide puhul. Lisaks kasutame Kalevi poodides igal võimalusel kestlikke pakkematerjale:

Loe rohkem

Toormed olgu jätkusuutlikud

Meie jaoks on oluline kasutada maiustuste valmistamisel tooraineid, mille tootmisel on silmas peetud nii inimeste, loomade kui ka keskkonna huve. Seetõttu teeme oma toormetarnijatega tihedat koostööd, et tegeleda sotsiaalsete ja keskkonnaalaste väljakutsetega.

Kestlikult kasvatatud
ja toodetud kakao

Kakao on šokolaadi peamine ja olulisim tooraine. Kakaopuud kasvavad vaid kitsal maa-alal mõlemal pool ekvaatorit sellistes riikides, mille elanikud seisavad igapäevaselt silmitsi keeruliste majanduslike ja sotsiaalsete oludega. Just seetõttu peame väga tähtsaks panustamist jätkusuutlikku ja vastutustundlikku kakaokasvatusse ning selle kaudu kakaofarmerite töö- ja elamistingimuste parandamisse.

2014. aastal liitus Kalev maailma juhtiva vastutustundlikku ja jätkusuutlikku kohvi-, tee- ning kakaokasvatust toetava programmiga UTZ Certified. 2017. aastast on kogu Kalevi šokolaadi tootmiseks vajaminev kakao sertifitseeritud ja kõik meie šokolaaditooted omavad õigust kanda UTZ Certified märki. 

Rainforest Alliance märgistus

Kalevi kakaod sisaldavatel toodetel vahetub 2022. aasta jooksul senine UTZ märgis Rainforest Alliance’i sertifitseeritud märgise vastu, sest kaks organisatsiooni on ühinenud. Märgisel on kujutatud puukonna, mis sümboliseerib tervet ja tasakaalus looduskeskkonda. Konnaga märgis võimaldab tarbijatel ära tunda ja valida tooteid, mis aitavad kaasa inimeste ning meie planeedi parema tuleviku tagamisele.

Rainforest Alliance sertifikaadile üleminekul on suurem tähendus kui vaid märgise väljavahetamine, sest Rainforest Alliance’i tegevused kestliku kakaokasvatamise tagamisel on senistest UTZ programmidest märgatavalt ambitsioonikamad. Uus märgis jõuab Kalevi toodete pakenditele järk-järgult. Ostes Rainforest Alliance märki kandvaid tooteid, on ka sul võimalus algatust toetada. Loe lähemalt: https://www.orkla.ee/jatkusuutlikkus/jatkusuutlik-tooraine/.

Sertifitseeritud palmiõli

Teatud kommisortide ja küpsiste valmistamiseks kasutatakse toorainena palmiõli baasil toodetud rasvasegusid ja seda peamiselt tehnoloogilistel põhjustel. Palmiõli saadakse õlipalmi Areacacae Elaeis viljast. Õlipalmid annavad 10 korda rohkem saaki hektari kohta kui ükski teine õlitaim, mistõttu on nende kasvatamiseks vaja kordades vähem põllumaad. Samuti on õlipalmide kasvatamine kümnete tuhandete Kagu-Aasia piirkonna inimeste põhiline elatusallikas. Paraku on õlipalmide istanduste rajamiseks aastate jooksul raiutud vastutustundetult maha sealseid vihmametsi, põhjustades kahju loodusele.

Alternatiiviks tavalisele palmiõlile on sertifitseeritud tooraine, mis pärineb kontrollitud istandustest ja on toodetud vastutustundlikult. Alates 2018. aastast ostame Kalevi tehases valmivate maiustuste tarvis ainult jätkusuutlikku sertifitseeritud palmiõli sisaldavaid taimseid rasvu. Ettevõte omab RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) sertifikaati. Paralleelselt tegeleb meie tootearendusosakond ka palmiõli sisaldavatele taimsetele rasvadele alternatiivide otsimisega.

Orkla ASA – Roundtable on Sustainable Palm Oil (RSPO)

Meie suhkur on keskkonnasõbralik

Pole saladus, et maiustuste valmistamiseks kasutatakse suhkrut. Jätkusuutlikkuse taseme hindamiseks kasutame laialdaselt levinud FSA (Farm Sustainability Assessment) hindamist. Saame kinnitada, et Kalevi tehasesse ostetav suhkur vastab FSA hõbetasemele.