Varsti nad tulevad!

Meie tänavune mardi-kadripäeva kommipakk sisaldab nelja maitsvat ja lustliku kujundusega etiketis kommi – pähklitega batoonike, maasika-kirsimaitseline marmelaadikomm, pähklikreemiga vahvlikomm ja üks muhe üllatuskomm. Toekas kommipakk on ideaalne valik, et kostitada pimedal novembriõhtul uksele koputavaid mardi- ja kadrisante või krõbistada koos perega kodusest kommikausist.

Ühte pimedamat ja süngemat kuud aastas aitavad lõbusamaks muuta kaks Eesti rahvakalendri tähtpäeva, mida eestlased juba ammustest aegadest saadik tähistanud on – mardipäev 10. novembril ning kadripäev 25. novembril. Nende päevade eelõhtul lähevad mardisandid ja kadrisandid maskeerituna laulu, pillimängu ja tantsu eeskavaga küla peale käima. Mardisandid ja kadrisandid on heasoovlikud õnnetoojad, kelle küllatulek annab perele hea ende. Kommete kohaselt lauldakse kõigepealt sisse-saamise laulu, järgneb teretuslaul, seejärel andide andmise laul, vahepeal tantsunumber või mõistatuste esitamine, lõpuks tänulaul ja lahkumislaul. Tänutäheks annab pererahvas õnnetoojatele kaasa maitsvat toidukraami.

Ka Kalevi magusameistrid annavad oma panuse nende tähtpäevade säilimisse. Sellest vahvast kommipakist leiab nelja erinevat sorti kommi ­ nii ei pea ükski õnnetooja tühjade kätega lahkuma. Varu kommivaru valmis, sest varsti nad tulevad! Varu kommivaru valmis, sest varsti nad tulevad. Kalevi mardi-kadripäeva kommipakileiad meie e-poest!

Kalevi e-poodi