Meist

Orkla Eesti AS

AS Kalevi ärinimi on 1. veebruarist 2018 Orkla Eesti AS ja alates sama aasta 2. aprillist moodustab see koos AS Põltsamaa Felixiga ühise juriidilise ettevõtte – Orkla Eesti AS.

Kalevi magusatehases valmivad jätkuvalt paljude poolt armastatud kommid ja šokolaadid tuntud kaubamärkide Kalev, Mesikäpp, Nurr, Anneke, Tiina jt all.

Kommivabriku esimene eelkäija alustas tegevust juba 1806. aastal Tallinnas. Oma praegusesse asukohta Harjumaal Rae vallas kolisid Kalevi magusameistrid 2003. aastal. Siinse 26 500 ruutmeetril paikneva tootmiskompleksi maksimaalne koguvõimsus ulatub ligi 15 000 tonnini aastas.

Enamik, ca 88%, Kalevi toodangust müüakse Eesti turul. Muuhulgas turustatakse maiustusi üheksas Kalevi šokolaadipoes üle Eesti. Samas tegeletakse ka aktiivselt ekspordiga. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ja Venemaa.

Orkla Eesti tütarettevõte OÜ Maiasmokk on Tallinna ja tõenäoliselt kogu Eesti vanim järjest tänaseni tegutsev kohvik, pakkudes laias valikus kohapeal valmistatud kondiitritooteid ja käsitöökompvekke. Kohviku teisel korrusel on võimalus nautida kergeid suupisteid ja sooje roogi.

Kalev

Copyright Themes © 2022