• 1806
  Suhkrupagar Lorenz Caviezel paneb aluse Eesti magusatööstusele, avades Tallinnas Pikal tänaval praeguse Maiasmoka kohviku asukohas oma kondiitriäri. Sellest saab tänase Kalevi kommivabriku vanim otsene eelkäija.
 • 1864
  Georg Stude sen ostab vahepeal käest kätte käinud kondiitriäri ja laiendab seda oluliselt. Stude äri toodangust olid eriti nõutud martsipanist figuurid ja käsitsi valmistatud šokolaadikompvekid. Muuhulgas tellis Stude ärist regulaarselt maiustusi ka Vene keisri õukond. Ajaloolisi martsipanivorme ja töövõtteid kasutades valmivad unikaalsed martsipanist kujukesed Maiasmoka kohvikus tänaseni.
 • 1921
  Asutatakse Kalevi kommivabriku tuntuim eelkäija, šokolaadi- ja kompvekivabrik Kawe. Tolleaegse Eesti suurima kondiitrivabriku Kawe toodang oli hästi tuntud kodumaal ja mitmel pool mujalgi. Ettevõtte eksportis tähelepanuväärse osa oma toodetest erinevatesse sihtriikidesse: Ameerikasse, Inglismaale, Tuneesiasse, Marokosse, Prantsusmaale, Indiasse, Hiinasse ja mujale. Teistest suurtest tolleaegsetest magusatootjatest tasub nimetada Ginovkeri (asutatud 1906), Brandmanni (1901) ja Klaussoni (1920) vabrikuid. Neis ettevõtetes koos Kawega töötas 1930.-ndate aastate lõpus üle 75% kogu Eesti kondiitritööstuse töötajatest. Suurtele tootjatele pakkusid konkurentsi mitmed väiksemad ettevõtted: Riola, Endla, Eelis, Efekt ja muud.
 • 1940
  Algab kondiitritööstusettevõtete natsionaliseerimine ja liitmine. Brandmanni äri ühendati vabrikuga Riola, ettevõte sai uueks nimeks kompvekitehas Karamell. Hiljem liitus Karamelliga Georg Stude äri martsipani- ja šokolaadikompvekkide osakond. Tortide ja kookide valmistamine jäi endiselt Pika tänava majja, mida tuntakse täna Maiasmoka kohvikuna. Õige pea liideti Kawega omakorda vabrikud Efekt, Eelis, Endla ja Soliid ning lisaks veel Rakvere lähistel Kloodi mõisas paiknenud siirupitööstus Ermos. Ühendatud ettevõte jätkas tööd Kawe nime all.
 • 1948
  1. aprillist sai Kawe uueks nimeks kondiitritoodete vabrik Kalev. Nimemuutus toimus ideoloogilistel põhjustel: keegi käis ministrile kaebamas, et Kawe nimi oli kunagi moodustatud tolleaegsete omanike initsiaalidest. See ei olnud sobiv nõukogude ettevõttele. Kiiresti korraldati nimekonkurss, kuhu esitati kaks ettepanekut “Punane Kompu” ja “Kalev” – vaid ühe häälega jäi peale nimi “Kalev”.
 • 1957
  Aaadressil Pärnu maantee 139 valmib uus kondiitritööstusettevõte Uus Kalev, millega aasta hiljem liidetakse vabrik Karamell.
 • 1962
  Kondiitritööstusettevõtete liitmine jõuab lõpule: Uus Kalev ja Kalev ühendatakse, ettevõtte nimeks saab kondiitritoodete vabrik Kalev. Eestisse jääb üks maiustustetootja asukohaga Pärnu mnt. 139. Kogu nõukogude perioodi tootis Kalev maiustusi nii Eesti kui ka pea terve ülejäänud endise N. Liidu tarvis, varustades muuhulgas ka Kremli “kroonimata valitsejaid”. Kalevi maiustused võitsid tunnustust ka väljaspool N. Liidu piire, tuues mitmetelt rahvusvahelistelt messidelt ja näitustelt koju auhinnalisi kohti.
 • 1991
  Kondiitritoodetevabriku Kalev baasil moodustatakse RAS Kalev.
 • 1995
  RAS Kalev erastatakse ning moodustatakse aktsiaselts.
 • 2003
  Valmib AS-i Kalev uus ja kaasaegne tootmiskompleks Harjumaal Rae vallas Põrguväljal, ettevõte lahkub Tallinnast. Tegemist on sel hetkel suurima uue toiduainetetööstuse ehitisega Eestis alates taasiseseisvumisest.
 • 2006
  AS Kalev tähistab Eesti kondiitritööstuse 200. juubelit.
  13.06 asutab AS Kalev tütarettevõtte AS Kalev Chocolate Factory, mis võtab emaettevõttelt üle šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmise ja müügi.
 • 2010
  27.05 saab AS-ist Kalev Chocolate Factory Norra päritolu rahvusvahelise Orkla kontserni liige.
 • 2012
  09.04 taastab ettevõte ajaloolise ärinime AS Kalev
 • 2016
  AS Kalev tähistab spetsiaalse juubelitoodete kollektsiooni ja mitmete üritustega Eesti kondiitritööstuse 210. juubelit.
 • 2018
  01.02 saab AS-i Kalev uueks ärinimeks Orkla Eesti AS. Maiustuste tootmine jätkub Kalevi kaubamärgi all.
  02.04 moodustavad endine AS Kalev ja AS Põltsamaa Felix ühise juriidilise ettevõtte – Orkla Eesti AS-i.

Copyright Themes © 2022