est
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

AS Kalev

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mille esimene eelkäija alustas tegevust 1806. aastal Tallinnas. Kalev on olnud aastaid Eesti armastatuim kaubamärk.

Ettevõtte põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ning müük. Lisaks tavasortimendile valmistab Kalev tooteid ka eritellimuste alusel, töötades koostöös kliendiga välja kliendi sõnumiga tooteid.

Kalev toodab maiustusi Harjumaal Jüri lähistel Põrguväljal asuvas kaasaegses tootmishoones, mis valmis 2003. aastal. 26 500 ruutmeetril paikneva tootmiskompleksi maksimaalne koguvõimsus ulatub ca 15 tuhande tonnini aastas.

Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eesti turul. Ettevõttele kuulub muuhulgas ka kuuest šokolaadipoest koosnev jaemüügikett. Samas tegeleb Kalev ka aktiivselt ekspordiga. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ja Venemaa.

Kalevi tütarettevõte Maiasmokk on Eesti vanim järjest tegutsev kohvik Tallinnas, mis pakub laias valikus kohapeal valmistatud kondiitritooteid ja käsitöökompvekke. Kohviku teisel korrusel pakutakse kergeid suupisteid ja sooje roogi.

AS Kalev kuulub rahvusvahelisse Orkla kontserni. Ettevõte annab tööd rohkem kui 400-le inimesele.

Tütarettevõte OÜ Maiasmokk

Maiasmoka kohvik on vanim järjest tegutsev kohvik Tallinnas. Samas asukohas pani Kalevi kommivabriku vanim eelkäija Lorenz Caviezel 1806. aastal aluse Eesti magusatööstusele. 1864. aastal ostis tema vahepeal käest kätte käinud äri koos hoonega Georg Stude, kes omandas õige pea lisaks ka Pika ja Pühavaimu tänava nurgal asunud maja ning lasi need ehitada üheks esinduslikuks hooneks, kus tegutseb tänagi Maiasmoka kohvik.

Georg Stude omanimeline kondiitriäri pakkus eksklusiivseid käsitsi valmistatud martsipanifiguure, šokolaadikompvekke ja laias valikus torte-kooke.

Kui Stude äri Nõukogude okupatsiooni saabudes 1940. aastal riigistati ja liideti mitme teiste maiustustetootjaga, sai sellest osa tänasest Kalevi kommivabrikust. Georg Stude äri kookide ja tortide valmistamine jäi endisesse asukohta, millest hiljem sai kohvik Maiasmokk.

2007. aastal toodi martsipanifiguuride valmistamine tagasi selle ajaloolisse asukohta Maiasmoka kohviku majja, kus endiseagsete vormide abil valmivad martsipanikujukesed tänaseni käsitööna. Ka Stude tortide-kookide valmistamise traditsiooni jätkab Maiasmoka kohvik.

Algselt I korrusel paiknenud kohvik laienes 1980. aastatel maja II korrusele, kus kunagi asus Georg Stude esinduslik korter. 2015. aastal sai hoone II korrus uue stiilse sisekujunduse, et taas vastu võtta hõrkudest maitsetest ja ajaloost lugupidavaid külastajaid.

Kohvikuhoone esimesel korrusel paikneb martsipanituba, kus saab tutvuda ajaloolise väljapanekuga ja jälgida martsipanimeistri tööd.

©2018 AS Kalev, All Rights Reserved