Miks šokolaad mõnikord „halliks“ läheb?

Šokolaadimaiustuste puhul on oluline teada kaht olulist momenti: igasugused temperatuurimuudatused nende toodetega peaksid olema teostatud väga aeglaselt ja samuti tuleb neid kaitsta liigse niiskuse eest.

Šokolaaditoodete sattumisel jahedast niiskesse ja/või sooja ruumi, muutub šokolaadi struktuur väga kiiresti ja õige pea ilmub šokolaadi pinnale ka silmaga nähtav hallikas ja tuhm kattekiht. Maiustus nagu “õitseks”.

Tihti tarbijad kardavad ja muretsevad, et tegemist on hallitusega, kuid nii see siiski ei ole. Olenevalt konkreetsest olukorrast on tegemist vaid suhkru või kakaovõi väljakristallumisega šokolaadi pinnal. Tervisele see ohtlik ei ole, küll aga halvendab see oluliselt toote väljanägemist ja vähendab see läbi maiustamissoovi.

Et šokolaaditooted säilitaksid kauem oma ilusa välimuse ja hea maitse, tasub hoida šokolaadimaiustusi võimalikult ühtlasel temperatuuril. Igati sobilik lühiajalisel säilitamisel on tavaline toatemperatuur 18-20°C ja õhuniiskus 60%. Pikemajalisel säilitamisel (ladudes, kauplustes) oleks ideaalne hoiustamistemperatuur 16-18°C ja õhuniiskus 50%.

Mingil juhul ei tohi soojas seisnud ja sulanud šokolaaditooteid pista vahelduseks külmikusse lootuses, et sellega saame šokolaadi kena väljanägemise jälle tagasi. Isegi, kui toode on juhuslikult jäänud liiga kauaks külma või sooja, siis tagasi normaaltemperatuurile viimine peaks olema teostatud pikkamisi ja rahulikult.

Šokolaadimaiustusi tuleb hoida ja kaitsta ka otsese valgus- ja soojuskiirguse eest.

EST | ENG | RUS

Osta