Ise kodus kommi tehes tasub teada

1.Šokolaad ei armasta vett. Kui teed šokolaadiglasuuriga kompvekke, siis ole vesivannil šokolaadi sulatamisega ettevaatlik, kuna tilk vett võib muuta šokolaadi paksuks ja tükiliseks.

2. Piimašokolaadi on raskem käsitleda kui tumedat või valget šokolaadi, kuna see muutub ruttu liiga paksuks (s.t. on väga temperatuuritundlik)

3. Trühvlitäidised tahavad enne ja pärast vormimist külmkapis seista ning samuti pärast glaseerimist (šokolaadi sisse kastmist) taheneda. Kui on kiire, võib edukalt kasutada sügavkülma.

4. Säilita käsitöökomme külmkapis, kui sa šokolaadi glaseerimiseks ei tempereeri. Šokolaad on väga temperatuuritundlik, mistõttu kord juba külmkappi säilitamiseks pandud komme ei ole hea vahepeal välja võtta ja siis jälle külma tagasi panna. Selle tagajärjel võib šokolaadi pind muutuda halliks ja kommi välimus saada rikutud.

5. Käsitsi kodus valmistatud kommide säilivusaeg ei ole pikk (max 4-5 päeva, külmkapis kuni 2 nädalat), seega ei tasu kingituseks mõeldud komme väga pikalt enne kinkimist valmis teha. Värskelt tehtud maius maitseb alati kõige paremini.

EST | ENG | RUS

Osta