Ettevõtte tutvustus

AS Kalev

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mille esimene eelkäija alustas tegevust 1806. aastal Tallinnas. Kalev on olnud aastaid Eesti tuntuim ja mainekaim kaubamärk.

Ettevõtte põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ning müük. Lisaks tavasortimendile valmistab Kalev tooteid ka eritellimuste alusel, töötades koostöös kliendiga välja kliendi sõnumiga tooteid.

Kalev toodab maiustusi Harjumaal Jüri lähistel Põrguväljal asuvas kaasaegses tootmishoones, mis valmis 2003. aastal. 26 500 ruutmeetril paikneva tootmiskompleksi maksimaalne koguvõimsus ulatub ca 15 tuhande tonnini aastas.

Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eesti turul. Ettevõttele kuulub muuhulgas ka kuuest šokolaadipoest koosnev jaemüügikett. Samas tegeleb Kalev ka aktiivselt ekspordiga. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ja Venemaa.

Kalevi tütarettevõte Maiasmokk on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev kohvik Tallinna vanalinnas, mis pakub laias valikus kohapeal valmistatud kondiitritooteid ja käsitöökompvekke.

AS Kalev kuulub rahvusvahelisse Orkla kontserni. Ettevõte annab tööd ca 420-le inimesele.

Tütarettevõte OÜ Maiasmokk

OÜ Maiasmokk omab pikaajalist pagari- ja kondiitritoodete valmistamise kogemust. Kohvik Maiasmokk tegutseb Tallinna vanalinnas Pikal tänaval paiknevas kultuuriloolise väärtusega hoones, kus Kalevi kommivabriku vanim eelkäija Lorenz Caviezel pani 1806. aastal aluse Eesti kondiitritööstusele. 1864. aastal omandas hoone Georg Stude, kes avas seal omanimelise kondiitriäri, pakkudes muuhulgas eksklusiivseid käsitsi valmistatud martsipanifiguure ning šokolaadikompvekke.

2007. aastal toodi vahepealsetel aastakümnetel Kalevis aset leidnud martsipanifiguuride valmistamine tagasi selle ajaloolisse asukohta Maiasmoka kohviku majja, kus endiseagsete vormide abil valmivad martsipanikujukesed tänaseni käsitööna. Ka Stude tortide-kookide valmistamise traditsiooni jätkab Maiasmoka kohvik, mis on vanim järjepidevalt tegutsev kohvik Eestis.

Kohviku ruumes on eraldi Kalevi martsipanimuuseumituba, kus saab tutvuda ajaloolise väljapanekuga ja jälgida martsipanimeistri tööd.

Kalevi tollane emaettevõte omandas enamusosaluse OÜ-s Maiasmokk aastal 2004. Tänasel päeval kuulub enamusosalus AS Kalevile.

EST | ENG | RUS

Osta